Την Κυριακή 17 Απριλίου πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου μας το επιμορφωτικό σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς των παροικιακών σχολείων με θέμα “Επικοινωνιακές προσεγγίσεις και μέθοδοι διδασκαλίας για εκμάθηση νέου λεξιλογίου”. Το σεμινάριο παρουσιάσαν οι Δρ. Μύρια Πιερίδου και η Δρ. Μαρία Καμπούρη. Η Επιθεωρήτρια της Κ.Ε.Α. ευχαρίστησε τους εκπαιδευτικούς που παρευρέθηκαν στο σεμινάριο. Ευχαρίστησε επίσης τη Διεύθυνση και τη Σχολική Επιτροπή του σχολείου μας για την παραχώρηση της αίθουσας ούτως ώστε να πραγματοποιηθεί το σεμινάριο αλλά και για την φιλοξενία τους. Στο τέλος του σεμιναρίου συνομίλησε με τους δασκάλους για άλλα εκπαιδευτικά θέματα και οι δάσκαλοι είχαν την ευκαιρία να θέσουν ερωτήματα που τους προβληματίζουν.
ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ Κ.Ε.Α. 17-04-2016/ C.E.M. SEMINAR
Bookmark the permalink.